ÕHTULEHT | EKRE fraktsioon levitab homopropagandat ja tahab naised kaitseväkke saata

EKRE kavatseb homme Riigikogus kaitsta eelnõu, mis seab naistele kaitseväekorra kohustuslikuks. Põhjust ei pea kaugelt otsima — fraktsioon leiab, et meie riik on demokraatlik ja valitseb võrdõiguslikkus. 

Anonüümseks jääda soovinud EKRE fraktsiooni liige tõdeb, et tegemist on väga olulise teemaga ning lisab, et täpselt peaks ära määratlema, millise soolise identideediga inimesed saavad kaitseväest osa võtta. 

EKRE fraktsiooni liige sõnab, et “mittebinaarsed olevused, kes ka kahjuks meie riigis eksisteerivad,” ei tohiks omada soovi korral õigust meie riiki kaitsta. 

Intervjuu andnud EKRE fraktsiooni liige ei leia, et tegemist oleks nn “puhaste” inimestega, kellel on õigus kaitsta riiki. 

Ketly Ilvesti poolne kommentaar eelnõu kohta on kahtlev ja ebaselge, aga nõustub fraktsiooni kaaslase mittebinaarsete inimeste kohta käiva arvamusega.

Lekkinud on ka fraktsiooni liikmete privaatseid vestluseid, kus saab teada, et lõunapausi ajal toimus häälte kogumine ja “koalitsioonide” moodustamine. 

Vestlusest tuleb veel välja, et sotside hääled lähevad kindlalt EKRE-le ning esimehe Greg Miikael Juhansoni reaktsioon sellele oli fraktsiooni siseselt “See tuleb nii haige”.

Välja on tulnud ka fraktsiooni privaatne Messengeri grupp, mille nimeks on üllataval kombel “Eesti Femboyde Erakond”. Grupis on domineeriv vikerkaare-temaatika ja just mitte kõige “heterom” profiilipilt. Jääb selgusetuks, kas konservatiivid on otsustanud samasooliste abielu toetama hakata.

Kuvatõmmis vestlusest EKRE fraktsiooni esindajaga.

Autor: Melani Veelaid

2 thoughts on “ÕHTULEHT | EKRE fraktsioon levitab homopropagandat ja tahab naised kaitseväkke saata”

  1. EKRE on tänaseks ikka täitsa allakäinud. Kuhu on kadunud õiged isamaised väärtused – loodan siinkohal Isamaa fraktsioonile…

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga