NRK Peakorraldaja Triin Sooäär (vasakul), NRK esimees Kennet Puiestee (keskel) ja poliitilise ideoloogia loengu läbiviija politoloog Tõnis Saarts (paremal). Autor: Emeli Pikner.

POSTIMEES | Noorte Riigikogu 2023 sai avapaugu

Menukas Mudel-Eesti SA simulatsioonimäng Noorte Riigikogu sai taas alguse ning leides aset juba teist korda. Tänavu on pea sada poliitikahuvilist noort kogunenud modernsesse Tallinna Ülikooli, kus pika päeva vältel valmivad erakondade eelnõud, mida kaitstakse 27. jaanurail Riigikogus.

Simulatsioonil on esindatud kõik parlamendierakonnad: Reformierakond, Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, ISAMAA erakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond. Poliitikutest külastavad osalejaid ka tuntud nimed nagu Jüri Ratas, Marko Šorin, Toomas Jürgenstein ja teised. 

“Noorte Riigikogu aitab noortel mõista, et poliitika on osa nende elust”

NRK Peakorraldaja 

Peakorraldaja Triin Sooääre arvates on üritus õpilastele ja tudengitele meeletult kasulik “Noorte Riigikogu aitab noortel mõista, et poliitika on osa nende elust,” sõnas ta. Sooääre sõnul on lihtne poliitikuid kritiseerida, kuid nüüd saavad osalejad ise läbi vahetu kogemuse poliitikas kätt proovida. 

Autor: Emeli Pikner.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga