KROONIKA | Riigikogulased Hollywoodi trendi mõju all! Vaata Toompea peadpööritavamaid ülikondi!

Tähelepanelikum silm on ehk märganud, et viimastel aastatel on moelavadel aina rohkem ja rohkem näha ülikondi, mida eristab massist kas pilkupüüdev värv, särtsakas muster või unikaalne lõige. Moevoolu trendidest ei jää puutumata ka riigitegelased Toompeal.

Aliise Litvinov

Riigikogu istungit jälgides jäävad silmad tahtmatult pidama NRK Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juhi Aliise Litvinovi sirelikarva pintsakul. Jakk on toon-toonis pikkade viigipükstega ning pintsaku alt paistab kelmika pitsiga pluus. Pükste alt piiluvad kõrge kontsaga kingad, mis lisavad lisatörtsu naiselikkust. Litvinov seletab, et tema jaoks peitub värviliste ülikondade võlu võimaluses erakonnakaaslastega matchida ning seeläbi ühtsust kasvatada. Sotside printsessi kostüüm pärineb Bershkast, mis paelub rahva saadikut taskukohaste hindade ning hea valiku tõttu. “Seekord ei ole, jah, Eesti disain,” ohkab sots, “kuid eks neile Bangladeshi lastele peab ka keegi need kaks senti maksma.”

Kuigi stiilieeskuju Litinov nimetada ei osanud, pakub Kroonika, et nippe ja trikke tundub naine olevat võtnud “Grey anotoomia” staarilt Sandra Ohilt, kes alles möödunud Emmyde jagamisel, säravlilla ülikonnaga rahva ahhetama pani.

Kirjeldus puudub.

Kirjeldus puudub.

Liisa Maria Matsar

Reformierakonna fraktsiooni liige Liisa Maria Matsar on kombineerinud lühikese pintsaku kuninglikult purpurse turtleneck’iga ning musta lühikese seelikuga. Kuigi tumepunast värvi seostame hoopis teise erakonnaga, sobib särk neiu selga kui valatult. Ning detailid pole jäänud kahe silma vahele! Ka küüned kiiskavad vaatajale vastu sama punaselt, kui suudlust ootavad huuled. Väga stiilsele üheksakümnendate stiilis komplektile annab särtsu juurde moekas soeng. Matsari stiilitunnetust võiks võrrelda Jennifer Annistoni poolt mängitud Rachel Greeni tegelaskujuga, kelle riidekapi favoriidid olid samuti mustad miniseelikud ning klassikalised toonid. 

Välismaalt leiab Matsarile paralleeli “Emily in Paris” staari Lily Collinsi näol, kes ilmus punasele vaibale riietatult tumesinisesse pintsakusse ning maani tumesinises seelikus.

Kirjeldus puudub.

Kirjeldus puudub.

 

Marcus Vana

Kuigi poliitikuhärrade riidekapp on siiani jäänud pigem igavaks, on kui messiana maale laskunud Isamaa fraktsiooni liige Marcus Vana, kes näitab oma tegevusega majakana valgust kõigi riidekappide värskendustöödele. Skandaalselt läbipaistvat valgest pitsist pluusi katab klassikaline must pintsak, kusjuures särgi heledat varukad piiluvad pintsaku alt välja. Jalas on isamaalasel tõeliselt trendikad alt laienevad püksid, mis muudavad silueti ainulaadseks. Vana sõnul ammutab ta inspiratsiooni kunstikoolist ning riietuse staariks on Prantsusmaalt pärit pitsist särk. Vana hiilgab ka oma ökoloogilisusega: pintsak on pärit Humanast ja püksid Uuskasutuskeskusest.

Vana outfit on imeline näide sellest, kuidas klassikaline must ülikond paari originaalse detailiga unustamatuks muuta.

Alt laienevaid pükse kandis 2020. aasta Oscaritel ka näitleja Deon Cole.

Kirjeldus puudub.

Kirjeldus puudub.

Kirke Niinemets

Klassikaliselt elegantses ülikonnas juhib riiki Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Kirke Niinemets. Niinemetsal on seljas kaunilt taljesse pintsak, lumivalge särk ning mustad laiad püksid. “Ma mõtlesin, mida täna selga panna ning see pintsak lihtsalt tuli minuni,” tõdeb Niinemets. “Lisaks on riietus sinimustvalge, sobib ju nagu valatult Riigikokku,” rääkis sotsiaaldemokraat Kroonikale antud intervjuus. Lisaks juhtis poliitik tähelepanu kõrvas helkivatele ehetele, kiites, et kaunite kõrvarõngaste autoriks on andekas eestlane. Ja tõesti – kõrvarõngad on tõesti imekaunid, meenutades punastesse rubiinidesse mattunid haldjakoobast. Kirke Niinemetsa kostüüm võiks olla igale eestlasele eeskujuks, sest toob armastatud trikoloori igaläevaellu ja leiva lauale hinnatud ehtedisaineritele.

Eesti lipuvärve kandis (ilmselt enesele teadmata) hiljuti ka suunamudija Victoria Magrath, mis näitab, et isamaalised toonid pole mitte ainult patriootlikud, vaid ka stiilsed!

 

Kirjeldus puudub.

Kirjeldus puudub.

 

Autor: Teele Kiviräh.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga