KROONIKA | Eelnõude koostamisel valitseb tõsine kaos

17.-18. märtsil toimuvas Noorte Riigikogu simulatsioonis koostavad noored fraktsioonides seadustele muudatuseelnõusid, kuid sujuvat koostööd takistavad erakondade vahelised tulised konfliktid.

Varasel märtsi õhtupoolikul on Glehni lossis levimas kuumad lood igast erakonna fraktsioonist ja nende liikmetest. Tuult on tiibadesse kogunud Isamaa ja Reformierakonna fraktsioonide vaheline skandaal narkootikumide tarbimisest, Sotsiaaldemokraatide ja EKRE armu-viha-suhe ning Keskerakonna segase eelnõu poleemika.

Reformierakonna liikme Karl Olaf Loogi ületunnistusel soovisid Isamaa fraktsiooni liikmed nendega koos tarbida amfetamiini, mis on kesknärvisüsteemi stimulant. Loogi sõnul on tal olemas ka sama Isamaa liikme poolne helisalvestis, mis seda skandaalset korraldust ausalt kajastab.

Isamaa fraktsiooni Riin Suusteri väitel ei ole aga Reformierakond ise mustadest plaanidest vaba. “Reformi liikmed ahistavad Isamaa liikmeid meile määratud ruumis,” kurdab Suuster tõsiselt, “nad üritavad meie fraktsiooni tööd takistada.”

Simulatsiooni osalejate sõnul on päeva vältel muutunud aktuaalseks teemaks ka SDE ja EKRE fraktsioonidevaheline koalitsioon. Viimastel tundidel on olnud muutuseid palju ning keemas on teema erakondade vahelistest tülidest, kuhu on ennast lõiminud ka Keskerakond. Üks Keskerakonna liige kommenteerib, et “enam ei saa isegi aru, kes kellele ennem selle idee välja käis. Tõsi on aga see, et kõik need konfliktid on selle paadi põhja lasknud.”

Keskerakonna fraktsiooni liikmete tähelepanu köitis NRK Teatajas ilmunud artikkel, kus Delfi väljaanne kajastas nende eelnõu poleemikat. Keskerakonna esindajate sõnul on Delfi esindaja eelnõust valesti aru saadud ning jutt on nende toetust tõsiselt mõjutanud. Probleemi likvideerimiseks paluti artiklile teha vastavad muudatused.

Autor: Helis Luks

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga