DELFI | Demokraatialembese Reformierakonna töö venib, võimalik on koostöö Keskerakonnaga

Oma pärastlõunases kommentaaris keskendusid Reformierakonna esindajad põhimõtete väljendamisele, eelnõu sisu oli veel ebaselge. Avati põhjalikult enda erakonna demokraatlikke väärtusi ja toonitati, et erakond aktsepteerib kõiki maailmavaateid – mitte ei defineeri neid.

Reformierakonna demokraatialembus paistis aga juba komistuskiviks saavat. Enne kohvipausi polnud kuulda pea midagi konkreetsest eelnõust (uus info – 15 minutit enne eelnõude esitamise tähtaega oli see „peaaegu valmis“). Küll aga öeldi välja, et plaan puudutab abieluseadust. Lubati veel: „See on Eesti ühiskonna jaoks väga oluline teema. Kui me selle seadustame, siis see kiirendab Eesti riigi majanduskasvu.“

Kommentaaris toonitati see-eest teisigi üldisemaid väärtusi. Mainiti, et kindlasti tahetakse vältida Eesti rahva pilastamist ning et Reformierakond väärtustab kõrgelt talupojamõistust. „Tahame säilitada Eesti rahva enamust Eesti Vabariigis,“ lisas Reformierakonna Mark-Robert Rosenbladt.

Potentsiaalsete koostöövõimaluste osas on Reformierakonna esindajad korduvalt toonitanud, et ei välistata ühtki erakonda. Eriti aga toonitati positiivset kogemust Keskerakonnaga, kelle eelnõu vastu fraktsiooniliikmetel suur sümpaatia olevat paistis. Samuti saime kinnitust, et kahe erakonna omavahelisel kohtumisel nähti reformierakondlasi Keskerakonna reklaamtoodetega — on selge, et suhted pole mitte külmad.

1 thought on “DELFI | Demokraatialembese Reformierakonna töö venib, võimalik on koostöö Keskerakonnaga”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga