ERR | Sõlmiti Reformierakonna-vastane koalitsioon

17. märtsi õhtupoolikul sõlmiti Keskerakonna ja Reformierakonna vahel suuline koostöölepe. Paraku oli hommikuks Keskerakond sõlminud juba Reformierakonna-vastase koalitsiooni.

Eilsel õhtupoolikul toimus Noorte Riigikogus mitmeid fraktsioonidevahelisi konsultatsioone, mille tulemusena loodeti sõlmida koalitsioon. ERRile teadaolevalt sõlmiti eile Reformierakonna ja Keskerakonna vahel sõnaline kokkulepe toetada üksteist seadusemuudatuste vastuvõtmisel. “Eks seda ole tänasel istungil selgelt näha, kuidas siis vastava fraktsiooni saadikud hääletavad,” kommenteeris Reformierakonna fraktsiooni liige Karl Olaf Loog.

Paraku on tänaseks ilmnenud, et Keskerakonna, Isamaa, EKRE ja SDE fraktsioonid on üheskoos sõlminud Reformierakonna-vastase koostööleppe. “Peamine põhjus on Reformierakonna sõnad ja hoiak eilsel pressikonverentsil, kus nad väga selgelt tõid välja seisukohti, mida Keskerakond ei ole kunagi esindanud: rünnak vaeste pihta ja rünnak Eesti rahva pihta, nimetades neid lolliks,” sõnas Keskerakonna fraktsiooni liige Henry Härm.

Tema fraktsioonikaaslane lisasas: “See probleem, mille Reformierakond tõstatas kaob meie riigist niikuinii 20-30 aasta jooksul”.

 

Avaldame lepingu täismahus: 

KOOSTÖÖLEPING

17.03.2022

kell 22:07

  1. Lubame 100% häälte enamusega toetada üksteist 18.03.2022 Riigikogus
  2.  Lubame hääletada REF vastu 100%.

 

Allakirjutanud 

Keskerakond, SDE, EKRE ja Isamaa

 

Autor: Daniel Kõiv

2 thoughts on “ERR | Sõlmiti Reformierakonna-vastane koalitsioon”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga