ERR | Noorte Riigikogu: samasoolised saavad abielluda, koalitsioon lagunes

Noorte Riigikogu võttis reedel 43 poolthäälega vastu perekonnaseaduse muutmise eelnõu, mis võimaldab edaspidi abielluda ka samasoolistel. Käesoleva hääletusega lagunes ka EKRE, Isamaa, Keskerakonna ja SDE koalitsioon. 

Seadus reguleerib õigussuhteid abikaasade ning vanemate ja laste vahel, samuti alaealiste ja täisealiste eestkoste puhul tekkivaid õigussuhteid. Perekonnaseaduse muudatusega võimaldatakse nüüdsest abielluda ka samasoolistel paaridel, mis tagab Reformierakonna sõnul võrdsed võimalused kõigile.

Perekonnaseaduse muudatused on tingitud avaliku hoiakute positiivsetest muutustest, mille järgi toetas aastal 2021 samasooliste abielu 47% kodanikest, 46% oli vastu. Seletuskiri tähendab ka, et samasooliste abielu on tänaseks legaalne 28 riigis, millest 16 on Euroopa riigid. Samuti oleks Eesti esimene nõukogudejärgne vabariik, milles kehtib abieluvõrdsus.

Käesoleva hääletusega lagunes ka praegu valitsev SDE, EKRE, Keskerakonna ja Isamaa koalitsioon. Reformierakonna-vastase koalitsiooni leping ilmus meedias täna varahommikul ning seni oli koalitsioon ka vankumatult püsinud. Paraku avaldas SDE fraktsiooni juht Andreas Põšnograjev enne Reformierakonna seaduseelnõu lugemist Delfile, et nemad ei pruugi nelikliitu jääda. Hiljem selgus, et koalitsioonist on lahkunud ka Keskerakond.

 

Autor: Daniel Kõiv 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga