Eesti Päevaleht | Isamaa seadusmuuddatus rikub inimõiguseid

Isamaa Fraktsiooni liikmed rebisid Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodakondsusega isikutelt Eestis inimõigused.

Reedesel istungil kerkis päevakavas korduvalt küsimus, kas eelnõu, mille kallal Isamaa liikmed olid eelmisel päeval rasket tööd teinud, läheb vastuollu põhiseaduse ja ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooniga või on nende koostatud eelnõu lihtsalt rahva poolt valesti mõistetud.

Eelnõus soovivad erakonna liikmed muuta relvaseaduse tingimusi, mille jõustumisel eemaldatakse Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodakondsusega Eestis resideeruvatelt kodanikelt luba omada relva ning keelustakse neil ka tulevikus relvaloa taotlemise.

Fraktsiooni esindaja lausus ka peale süüdistuste saamist, et usuvad, et relva omamine ei ole õigust ei ole antud inimesele, kes viibib riigis, milles tal kodakondsust ei ole.

“See ei lähe vastu mingite ÜRO inimõiguste deklaratsioonidega,” teatas Isamaa esindaja.

Väide seati siiaki koheselt kahtluse alla, kuna inimõiguste deklaratsiooni 2.  ja 7.  paragraafi lugedes on võib tunduda, et eelnõu on siiski inimõiguste artiklitega vastuolus.

Erakond oli oma eelnõus otsustanud diskrimineerida vaid Vene- ja Valgevene kodakondsusega inimesi ning soovivad õigused jätta alles potentsiaalsetele putinimeelsetele eestlastele, kuna tunnevad, et oma kodanikelt õiguste võtmine läheks liiga tugevalt põhiseadusega vastuollu, isegi olukorras, kus need kodanikud võivad eesti riigile osutuda ohtlikumaks,  kui võõrriigi kodakondsusega isikud.

Praeguse seisuga ei ole veel kindel, kas olukorda peavad sekkuma kõrgemad ametnikud või suudavad eelnevalt narkokahtluse alla sattunud erakondlased end ka teisel korral olukorrast välja rääkida.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga