EESTI EKSPRESSㅣKoalitsioon püsib kindel, jagada on veel vaid ministrikohad

Hoolimata opositsiooni pingutustest on Eesti 200 ning Reformierakonna liit püsima jäänud. Äsjasel pressikonverentsil tutvustati mitmekesist koalitsioonilepet, käsil on ministriportfellide jagamine.

Hoolimata sellest, et Emil Laanemetsa sõnul oli kahel parteil varem tõsiseid lahkarvamusi, paistab koalitsioon nüüd lõplikult kindel. Loodav valitsus plaanib mitmesuguseid maksumuudatusi, sh langetada tulumaksu 17%-ni ning tõsta käibemaksu 25%-ni. Lisaks luuakse mitmeid uusi makse, näiteks auto- ja suhkrumaks.

Samuti on kavas seadustada kanep ning psühhotroopsed seened. Selleks on valitsusse ekspertidena kutsutud ka kaks endist IEK liiget (Erlend Kullerkupp ja Kalver Kase), kes nüüd vastavalt kanepi- ja seeneministri rolle täitma asuvad. Lisaks plaanitakse legaliseerida polügaamia.

Ka portfellide jaotus tõotab tulla erakordne, sest partnerid on lubanud ministrikohta kõigile valituks osutunud liikmetele, kes seda soovivad. Samuti ei jää ilmselt kehtima tava, mille kohaselt üks inimene vaid üht ministriametit kanda saab – anonüümse allika sõnul peaks keegi koalitsioonist koju viima suisa viis ministrikohta. 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga