17. märtsil külastas Vilja Kiisler Glehni lossis Noorte Riigikogu. Vestlusringis julgustas Kiisler uue põlvkonna esindajaid minema poliitikasse ja võtma kaasa ka sõpru, et seista koos oma väärtuste eest. Näiteks on noortel olemas lahendused vähemuste diskrimineerimise probleemile ning tähelepanu sooviksid nad pöörata aktuaalsetele teemadele nagu arstiabi kättesaadavus Eestis ja rahva vaimne tervis.
Kohtumisel said noored meediahuvilised Vilja Kiislerit küsitleda ning arutati erinevatel ühiskondlikel teemadel — alustades ajakirjandusest, lõpetades poliitika ja TikToki rolliga ühiskonnas. Enim tekitas põnevust praegune muutusteperiood Eesti poliitikas, mil neli erakonda on tasavägise populaarsusega ning tuleva aasta valimistel konkureerivad lisaks Reformierakonnale ja Keskerakonnale võidu nimel ka Eesti 200 ja EKRE.
Poliitilise maastiku muutused tulenevad meie riigi ja vanemate erakondade arengufaasist, kus erakonda kuulumine ei väljenda enam maailmavaadet. Kiisler ütles, et erakondade kultuur võiks muutuda nii, et nendesse kuulumine väljendaks taas maailmavaadet ning et Riigikogu saaks tagasi oma väärikuse. Riigikogu roll tänases Eestis on tema sõnul muutunud pigem meelelahutuseks kui kohaks, kus peetakse debatte või võetakse vastu otsuseid.
Selleks, et Eesti demokraatia tuum püsiks parlamendis ja poliitikas arutletaks olulisemaid teemasid, tuleks tuua poliitikasse uued väärtused uute inimeste poolt. Näiteks ei ole Kiisleri sõnul noorte põlvkonna jaoks oluline arutada põhjalikult vähemuste diskrimineerimise teemat, sest noorte jaoks ei ole diskrimineerimine enam mõeldav valik. Praeguses poliitikas on see teema aga veel pidevalt arutlusel ning nähakse probleeme seal, kus järgmised põlvkonnad neid enam ei näe.
Et poliitika tegeleks ka noortele oluliste teemadega, julgustab Vilja Kiisler kõiki noori ise aktiivselt poliitikast osa võtma. Arutluse käigus tuli aga ilmsiks, et paljud noored, kes poliitikas kaasa räägivad, saavad esialgu pettumustunde osaliseks. Poliitiline süsteem on patroniseeriv ja hierarhiline, noori kasutatakse poliitikasse poliitbroilerite ja mängunuppudena kogenematute poliitikute eesmärkide täitmiseks. Selleks, et hoida ära pettumistunnet ja poliitikast loobumist, soovitab Kiisler noortel minna poliitikasse ja võtta sõprad kaasa. “Mõttekaaslus on erakondade kujunemisel ajalooliselt olnud suure tähtsusega.”