UUED UUDISED | ANALÜÜS: Keskerakond ei suuda hääli kindlustada

Äsja on vastu võetud simulatsiooniürituse esimene eelnõu Sotsiaaldemokraatidelt, mis dekriminaliseerib kanepi tarbimise ja kasvatamise. 

Üksnes EKRE liikmed pidasid koalitsioonist täies mahus kinni – laekusid kokku lepitud 17 häält kõigilt kohalolijatelt. Eks see näita ka laiemalt, keda saab usaldada ja keda mitte! Keskerakond seevastu ei suutnud ühtsust säilitada ning laekus suisa 2 vastuhäält. 

Veidi üllatuslikult toetasid eelnõud Reformierakonna fraktsiooni liikmed, seda nii sõnavõttudes kui hääletusel. Viis fraktsiooniliiget andsid küll vastuhääle, ent ülekaalukalt hääletasid reformierakondlased siiski eelnõu poolt. 

Samuti ei hääletanud ükski Isamaa liige eelnõu vastu – suurem osa fraktsioonist jäi erapooletuks, ent laekusid ka mitmed poolthääled. 

Mida see kõik tähendab? Pole saladus, et Reformierakonnal ja Isamaal praegu enda eelnõude läbisurumiseks piisavalt hääli pole. Samas juhul, kui kaks erakonda suudaksid kaasata Sotsiaaldemokraadid, jääks enamus just selle kolmikliidu poolele. 

Ehk oli esimese hääletuse tulemus märk uutest sõprussuhetest? Samas ei saa välistada, et hääletus peegeldas vaid fraktsiooniliikmete isiklikke eelistusi.

Jääb vaid loota, et traditsioonilised väärtused ja allkirjad jäävad püsima ning koalitsioon kestab päeva lõpuni, kui tuleb hääletada päeva kõige põletavama eelnõu ehk EKRE oma poolt. Eesti rahvas tuleb päästa pornograafia hirmuvalitsuse alt!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga