ÕHTULEHE FOTOD & KROONIKA ANALÜÜS | EKRE ja Keskerakonna liikmete vahel paistav valitsevat „midagi enamat”

Täna sai alguse „Noorte Riigikogu 2022” simulatsioon, kus osaleb üle saja noore. Pärast 2021. aasta Mudel-Euroopa Parlamenti uuesti kokku viidud EKRE fraktsiooni Rasmus Meriranna ja Keskerakonna fraktsiooni Henry Härmi vahel on õitsemas jällegi intensiivsed sõprussuhted.

Osalejate pilke on haaranud EKRE fraktsiooni kuuluva Rasmus Meriranna ja Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Henry Härmi vaheline side, mida kumbki mees ei karda peita. „Nad suhtuvad üksteisesse väga armastavalt,” väidab EKRE fraktsiooni liige Ketly Ilvest Kroonikale, „ma usun, et siit võib sündida midagi kaunist.” 

Härrased on eelnevalt kohtunud ka 2021. aasta Euroopa Mudel Parlamendil, kus neist said kiirelt head tuttavad.

Keskerakonna Henry Härmi sõnul ideoloogilised erinevused nende sõprust ei vaeva. „Oleme kokku leppinud, et sõpruse ja poliitikutöö hoiame lahus,” arutleb ta. 

Segadus vaevab aga Henry Härmi fraktsiooni liikmeid, kes ei tea mida sellest läbikäimisest arvata. „Seni, kuni nende suhe ei takista meie tööd, on kõik korras. Igaühe enda asi,” arvab Härmi fraktsiooni kaaslane Merit Vinkel.

SDE fraktsiooni liige Jako Männikust oletab julgelt, et „selles on kindlasti midagi veel, seda on nende silmis näha.”

Härrased kinnitavad, et tegu on kõigest sõprussuhtega ja midagi sügavamat nende vahel aset ei leia. Lähedase suhte allegatsioonide kohta lubab EKRE Rasmus Merirand, et „isiklikud suhted ei hakka kindlasti meie eelnõusid mõjutama. Arvame, et see on koht, kus meie koostöö saab areneda. Manipulatsiooni me kindlast siin ei tee.”

Foto: Melani Veelaid
Spekulatsioone on tekkinud ka uue võimaliku koalitsiooni üle, kuid hetkel on nii EKRE kui ka Keskerakonna fraktsiooni liikmed keeldunud selle teema kohta kommenteerimast.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga